- “O‘zbekiston iqtisodiyotida xususiy sektorning ulushi va ahamiyatini tubdan oshirish chora-tadbirlari to‘g‘risida” 24.01.2003y. №PF-3202
- “Aksiyadorlik jamiyatlarida zamonaviy korporativ boshqaruv uslublarini joriy etish chora-tadbirlari to‘g‘risida” 24.04.2015y. №PF-4720
- “Xo‘jalik boshqaruv organlari tizimini takomillashtirish to‘g‘risida” 22.12.2003y. №PF-3366
- “Davlat aktivlarini boshqarish, monopoliyaga qarshi kurashishni tartibga solish tizimini va kapital bozorini tubdan takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida” 14.01.2019y. №PF-5630
- “Kapital bozorini yanada rivojlantirish chora-tadbirlari to'g'risida” 13.04.2021y. №PF-6207
- “O‘zbekiston Respublikasi Davlat mulki qo‘mitasi huzurida Qimmatli qog‘ozlar bozori faoliyatini muvofiqlashtirish va nazorat qilish markazini tashkil etish to‘g‘risida” 26.03.1996y. №PF-1414

- «О мерах по дальнейшему развитию рынка капитала» от 13.04.2021г. №УП-6207
- «О мерах по коренному совершенствованию системы управления государственными активами, антимонопольного регулирования и рынка капитала» от 14.01.2019г. №УП-5630
- «О мерах по внедрению современных методов корпоративного управления в акционерных обществах» от 24.04.2015г. №УП-4720
- «О мерах по кардинальному увеличению доли и значения частного сектора в экономике Узбекистана» от 24.01.2003г. №УП-3202
- «О совершенствовании системы органов хозяйственного управления» от 22.12.2003г. №УП-3366
- Об образовании Центра по координации и контролю за функционированием рынка ценных бумаг при Госкомимуществе Республики Узбекистан» от 26.03.1996г. №УП-1414